• PROCEDURA NA WYPADEK PODEJRZENIA ZARAŻENIA COVID-19
          u dziecka

OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW:

I.                 W RAZIE ZAOBSERWOWANIA U DZIECKA NASTĘPUJĄCYCH OBJAWÓW:

- gorączka, kaszel, katar, duszności, trudności z oddychaniem, biegunka, ból głowy, gardła (ogólnie złego samopoczucia) nauczyciel niezwłocznie powiadamia o tym fakcie dyrektora.

1.     Dyrektor zarządza odizolowanie dziecka przez wyznaczonego pracownika.

2.     Dyrektor niezwłocznie zawiadamia rodziców lub opiekunów prawnych dziecka i zarządza ich natychmiastowe przybycie do przedszkola.

3.     Dyrektor informuje rodzica, bądź opiekuna dziecka o procedurach postępowania ( wykonanie niezbędnych badań- testów wykluczających zakażenie COVID-19, jednocześnie obowiązkiem rodzica jest niezwłoczne powiadomienie dyrektora o uzyskanym wyniku.

Rodzicu zawsze odbieraj telefon z przedszkola. Jeżeli nie możesz odebrać, pilnie oddzwoń.

4.   W razie stwierdzenia pozytywnego wyniku testu, dyrektor niezwłocznie powiadamia organ prowadzący i wszystkich rodziców i opiekunów prawnych dzieci o zaistniałym fakcie.

5.    Dalsze działania podejmują zgodnie z procedurami instytucje odpowiedzialne za zapobieganie i rozprzestrzenianie się COVID-19.

II.                DZIECKO Z PODEJRZENIEM ZAKAŻENIA COVID-19 JEST NIEZWŁOCZNIE ODIZOLOWANE OD GRUPY DZIECI PRZEZ WYZNACZONEGO PRACOWNIKA

WARUNKI IZOLACJI:

W przedszkolu wydzielono obszar (sala rytmiczna) w którym znajdują się:

- płyn dezynfekujący,

- maseczki 1-razowe,

- przyłbice,

- rękawiczki jednorazowe,

- fartuch ochronny,

- leżak dla dziecka.

Pracownik wyznaczony przez dyrektora: ubiera: maseczkę, fartuch, rękawice i przyłbice i oczekuje na przyjazd służb medycznych i rodzica lub opiekuna prawnego zachowując odpowiedni dystans od dziecka.

UWAGA:

WEZWANY RODZIC OCZEKUJE NA WYDANIE DZIECKA PRZED WEJŚCIEM DO PRZEDSZKOLA.