• PROCEDURY  PRZYPROWADZANIA  PRZEZ RODZICA  DZIECKA  DO PRZEDSZKOLA
           I  ODBIERANIA  DZIECKA:

Przyprowadzanie dziecka do przedszkola:

Uwaga Rodzicu:  pożegnaj się ze swoim dzieckiem wcześniej, aby zminimalizować czas przebywania w budynku.

RODZIC:

1.    Przyprowadza dziecko punktualnie do przedszkola do godziny 8.00.

2.    Przypomina dziecku o podstawowych zasadach higieny.

3.  Zabrania dziecku przynoszenia do przedszkola jakichkolwiek zabawek, przytulanek i innych przedmiotów.

4.    Przyprowadza dziecko do przedszkola bez objawów chorobowych.

5.    Do budynku wchodzi tylko jeden rodzic wraz z dzieckiem.

Oczekujący rodzice przed budynkiem przedszkola mają obowiązek zachować dystans społeczny wynoszący 1,5m

6.   Rodzice mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej podmiotu, z zachowaniem zasady – 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi lub w odstępie od kolejnego rodzica dzieckiem/dziećmi 1,5 m, przy czym należy przestrzegać wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

7.  Rodzic udaje się z dzieckiem do szatni, następnie wchodzi z nim po schodach i odprowadza dziecko do wyznaczonego miejsca (w zależności od tego, w której grupie jest dziecko) – do drzwi oddzielających korytarz od sali grupy.

8.    Dziecko od drzwi oddzielających korytarz do sali grupy - samodzielnie udaje się do grupy.

Odbieranie  dziecka z przedszkola:

RODZIC:

1.    Odbiera dziecko w godzinach 14.30 do 16.30

2.  Rodzic dzwoni po dziecko videodomofonem, następnie w zależności od tego, w której sali i na którym piętrze na niego dziecko oczekuje, wchodzi po schodach i czeka przed drzwiami w wyznaczonym miejscu, a następnie schodzi z dzieckiem po schodach i udaje się z nim do szatni.

3. Rodzice mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej podmiotu, z zachowaniem zasady–1 rodzic z dzieckiem/dziećmi lub w odstępie od kolejnego rodzica dzieckiem/dziećmi 1,5 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

Uwaga!     Zmiany z dnia 09.11.2020

W związku z obostrzeniem restrykcji spowodowanych dużą liczbą zachorowań na COVID-19 od dnia 9.11. 2020 r. niewskazane jest wchodzenie rodziców/ opiekunów dzieci na teren przedszkola z wyjątkiem szatni. Przebywanie rodziców/ opiekunów dzieci możliwe jest tylko w szatni oraz w wyznaczonym miejscu na parterze w holu przedszkola.

W związku z powyższym wyznaczony pracownik przedszkola będzie przyprowadzał dziecko z grupy do holu przedszkola na parterze. Dlatego bardzo prosimy o przygotowanie dokumentów wskazujących na możliwość odbioru dziecka.

Czas trwania – do odwołania.