• PROCEDURA NA WYPADEK PODEJRZENIA ZARAŻENIA COVID-19
        u personelu przedszkola

Pracownicy, którzy zaobserwowali u siebie niepokojące objawy nie powinni przychodzić do pracy, powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszającego się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.

1.     W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem, należy niezwłocznie odsunąć go od pracy.

2.     Należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych grup dzieci.

3.     Należy powiadomić właściwą miejscową, powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną
        i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.

4.     Pracownik musi być umieszczony w pomieszczeniu odosobnienia (sala muzyczna na parterze).

5.     Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w podmiocie procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty, itp.).

6.     Należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego przy ustalaniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.

7.     Dyrektor zobowiązany jest do przygotowania i umieszczenia w określonym miejscu (łatwy dostęp) potrzebnych numerów telefonów, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznej, służb medycznych.