• Kartka dla Seniora

• Uroczystość św. Mikołaja skłania nas do refleksji na temat pomagania innym. Dlatego bierzemy udział w akcji charytatywnej. Chętne dzieci przygotowywały kartki świąteczne dla starszych, samotnych ludzi. Kartki te dołączone zostaną do paczek dla seniorów. Jeżeli Państwo chcą się przyłączyć to możecie w domach zrobić z dziećmi kartki, które przekażemy na ręce organizatorów. A tak wyglądają kartki dzieci z gr III ;)

• Światowy Dzień Pluszowego Misia 25.11.2020

• 25 listopada swoje święto obchodzi pluszowy przyjaciel dzieci - miś. Nasze przedszkolaki w swoich grupach, również świętowały z tej okazji - niestety bez pluszowych misiów... mimo to zabawa była przednia!

• "Pasowanie na starszaka" 20.11.2020

• Pasowanie na Starszaka w grupie IV

"JA, PRZEDSZKOLAK DZIELNY, BĘDĘ ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY.

BĘDĘ SŁUCHAŁ SWOJE PANIE I ZJADAŁ CAŁE ŚNIADANIE.

BĘDĘ DBAŁ O ZWIERZĘTA I CHRONIŁ KWIATY,ABY NASZ ŚWIAT BYŁ PIĘKNY I BOGATY.

BĘDĘ GRZECZNIE SIĘ BAWIŁ I PILNIE UCZYŁ,ŻEBYM MAMY I TATY NIGDY NIE ZASMUCIŁ."

• Akcja charytatywna "Góra grosza"

• Szanowni Rodzice!

W tym trudnym, wyjątkowym czasie nie zapominamy o potrzebujących. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji "Góra Grosza" - w ramach, której zbieramy grosiki dla dzieci, które wychowują się w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Przy wejściu do szatni znajduje się wyznaczone miejsce, gdzie można wrzucać monety.

Dziękujemy!

• Uwaga!

• Szanowni Państwo, Kochani Rodzice

W związku z obostrzeniem restrykcji spowodowanych dużą liczbą zachorowań na COVID-19 od dnia 9.11. 2020 r. niewskazane jest wchodzenie rodziców/ opiekunów dzieci na teren przedszkola z wyjątkiem szatni. Przebywanie rodziców/ opiekunów dzieci możliwe jest tylko w szatni oraz w wyznaczonym miejscu na parterze w holu przedszkola.

W związku z powyższym wyznaczony pracownik przedszkola będzie przyprowadzał dziecko z grupy do holu przedszkola na parterze. Dlatego bardzo prosimy o przygotowanie dokumentów wskazujących na możliwość odbioru dziecka.

Czas trwania – do odwołania.

• W naszym przedszkolu "zagościł" MAGICZNY DYWAN

• Magiczny Dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i  zabaw ruchowych. Magiczny Dywan zawiera w  sobie zintegrowany system czujników ruchu, projektor i komputer. Jego funkcjonalność umożliwia szerokie spektrum zastosowania w  każdym pomieszczeniu, na  jasnym, jednolitym podłożu. Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w zabawach z wykorzystaniem Magicznego Dywanu, ktory nie tylko bawi, ale i uczy! A wszystko to dzieki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź. Dziekujemy!

• Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2020

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia Wszystkim Pracownikom Oświaty. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości wielu sukcesów w pracy zawodowej i w życiu osobistym. Niech podejmowany trud będzie dla Państwa źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 4

Danuta Szetelnicka

• Europejski Tydzień Kodowania

• EU CODE WEEK to Europejski Tydzień Kodowania - czyli inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród dzieci w ciekawy i interesujący sposób. Nasze przedszkole również uczestniczy w tym wydarzeniu!

• Dzień zwierząt 4.10.2020

• Dzień Zwierząt w Przedszkolu

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z racji tego, że była to niedziela my świętowaliśmy 5.10! Dzień ten ma na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta również mają swoje prawa. Dzieci poznały różne ciekawostki na temat zwierząt oraz wiadomości dotyczące opieki nad nimi. Została także zwrócona uwaga dzieci, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić.

• Dzień przedszkolaka 20.09.2020

• Dzisiaj nasze kochane przedszkolaki miały swoje święto! Obchodziliśmy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Były gry i zabawy, podchody w parku, kolorowe balony i mnóstwo uśmiechu dzieci!

• Dzień kropki 15.09.2020

• Dziś w przedszkolu świętowaliśmy "Dzień Kropki" - czyli Dzień Kreatywności! Było mnóstwo świetnej zabawy! Zresztą zobaczcie sami!

• "Uczymy dzieci programować"

•   Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Uczymy dzieci programować". Program ten, to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Na początku naszej przygody z programem "Uczymy dzieci programować" odbyło się twórcze szkolenie.  EduSense jeszcze raz dziękujemy!

EduSense szkolenie dla nauczycieli w przedszkolu

Do realizacji działań wynikających z programu edukacyjnego "Uczymy dzieci programować" wykorzystujemy OZOBOTY oraz GENIBOTY, a także maty i kubeczki do kodowania. Rozwijamy kompetencje kluczowe, sprawnie poruszamy się w świecie technologii cyfrowych.