• PROCEDURA DOTYCZĄCA UTRZYMYWANIA CZYSTOŚCI

W PRZEDSZKOLU, ZAWIERAJĄCA WSKAZANIA DOTYCZĄCE ZABAWEK I POWIERZCHNI ORAZ WIETRZENIA POMIESZCZEŃ

1.     Prace porządkowe prowadzone są codziennie, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania czystości ciągów komunikacyjnych, dezynfekowania powierzchni dotykowych: klamek, włączników światła, uchwytów, poręczy, powierzchni płaskich, krzeseł i stołów.

2.     Toalety dezynfekowane są co najmniej 2x dziennie.

3.     Codzienne prace porządkowe dokumentowane są w „Rejestrze  mycia i dezynfekcji” z zapisem daty, godziny dezynfekowanego pomieszczenia /przedmiotu /powierzchni oraz z czytelnym podpisem pracownika (załącznik nr 1).

4.     Przeprowadzając dezynfekcję należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środków do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanego pomieszczenia, tak aby dzieci nie były narażone na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.

5.     Podczas przeprowadzania dezynfekcji dzieci wraz z nauczycielką przebywają w innym pomieszczeniu.

6.     Sale, w których organizowane są zajęcia wietrzone są co najmniej raz na godzinę a w razie potrzeby także częściej, zabawy ruchowe prowadzone są przy otwartych oknach.

7.     Z sal, w których przebywają dzieci należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać albo zdezynfekować. Jeżeli do zajęć wykorzystywane są przedmioty sportowe, należy je dokładnie czyścić i dezynfekować.

8.     Zabawki dostępne dzieciom czyszczone są wodą z detergentem/dezynfekowane 2 x dziennie.

9.     Dzieci nie przynoszą z domu zabawek ani innych przedmiotów.

10.  Każde dziecko ma indywidualnie przyporządkowany leżak przeznaczony do relaksacji.

11.  Leżaki są myte wodą z detergentem po relaksacji.

12.  Każde dziecko ma indywidualnie przyporządkowaną karimatę.

13.  Karimaty są myte wodą z detergentem raz dziennie.